چرا خفاش پستاندار است؟ ۱۳۹۹/۵/۲۲ ۱:۳۷:۳۱

آیا خفاش پستاندار است؟

خفاش ها مانند تمام پستان داران دیگر از چهار اندامان تکامل یافته اند.
خفاش ها زنده زا هستند. بچه های خفاش از شیری که در غدد پستانی مادر تولید شده است تغذیه می کنند.
خفاش ها مو دارند و در بال های آن ها ساختاری مثل پر وجود ندارد. خفاش ها پنج انگشت دارند.
بال های خفاش در حقیقت انگشت های بهم چسبیده ای است که برای پرواز طراحی شده اند.
بال های خفاش شبیه دست ما است که انگشتان بلند تری دارد و پره هایی انگشتان را بهم متصل کرده است.
به استثنای بال های قابل توجه آن ها ، خفاش ها بیشتر شبیه به پستان داران درختی هستند.
خفاش ها خون گرم هستند و تخم نمی گذارند بلکه زنده زا هستند و از بچه هایشان مراقبت می کنند.

آیا خفاش زنده زا است؟

بله ، خفاش ها مانند سایر پستانداران زنده زا هستند.

آیا خفاش پستان دار است آیا خفاش ها پستان دار هستند

منبع:
https://www.quora.com

خفاش ویروس کرونا جدید

چرا خفاش بیمار نمی شود؟

طبق یک فرضیه جدید، قابلیت پرواز کردن خفاش ها می تواند آنها را در مقابل خیلی از ویروس هایی که با خود حمل می کنند مانند ابولا و هاری که برای انسان کشنده هستند، محافظت کند.
در سال های اخیر، تعدادی از بیماری های جدید که باعث بیماری شدید در انسان ها شده است همه به خفاش ها بر می گردد.
محققین به خفاش ها به عنوان منابع ویروس هایی چون سارس، ابولا، ویروس ماربرگ، ویروس هندرا، مِرس و جدیدترین آنها ویروس کرونا، مشکوک هستند.
طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۳ انجام گرفت، در واقع خفاش ها مخزن بیش از ۶۰ نوع ویروس هستند که می تواند انسان ها را آلوده کند. خفاش ها میزبان تعداد ویروس های بیشتری از جوندگان هستند.
بر طبق فرضیه های جدید عامل کلیدی که مانع از بیمار شدن خفاش ها می شود، پرواز کردن است علیرغم این موضوع که آنها تعداد ویروس های زیادی را با خود حمل می کنند.
وقتی خفاش ها پرواز میکنند متابولیسم و دمای بدنشان افزایش پیدا می کند، این افزایش دما در بدن چیزی شبیه تب کردن در سایر پستانداران است (چیزی حدود ۳۸ تا ۴۰ درجه سانتیگراد).
بنابراین گمان می رود که پرواز کردن خفاش ها را از آلوده شدن به این بیماری ها در امان می دارد و به همان شیوه ای عمل میکند که تب کردن در پستانداران عمل می کند یعنی سیستم ایمنی را قوی تر می کند.
اگر میزان متابولیسم بالا و درجه حرارت بالای بدن که با پرواز کردن رخ می دهد سیستم ایمنی را فعال می کند،آنگاه پرواز کردن می تواند پاسخ نهایی برای تکامل عفونت های ویروسی بدون هیچ گونه علائم آشکار بیماری در خفاش ها باشد.
دمای بالای روزانه بدن به علت پرواز کردن می تواند خفاش ها را در مقابل برخی پاتوژن ها در مراحل اولیه عفونت حفاظت کند.
برخی ویروس ها ممکن است با خفاش ها تکامل پیدا کنند تا بتوانند در مقابل دمای بالا بدن مقاوم شوند. این ویروس ها اگرچه برای خود خفاش ممکن است ضرری نداشته باشند
اما آنها می توانند هنگام انتقال به حیوانات دیگر باعث بیماری در آنها شوند، چرا که این ویروس ها می توانند در طیف وسیع تری از دما زنده بمانند.
البته محققین هنوز اطمینان کامل نسبت به این فرضیه ها ندارند و باید تحقیقات بیشتری در این مورد صورت بگیرید.

همه چیز درباره ی خفاش ۱۳۹۹/۵/۲۲ ۱:۳۵:۴۸

دانستنی در مورد خفاش ها

خفاش دانستنی در باره ی خفاش خفاش سیاه خفاش

۱. بیش از ۱۳۰۰ گونه خفاش در سراسر جهان وجود دارد. خفاش ها را می توان تقریبا در هر قسمت از زمین پیدا کرد ، به جز در بیابان ها و مناطق قطبی. البته از نظر اندازه و شکل باهم فرق دارند.
۲. همه خفاش ها خواب زمستانی ندارند. گرچه خرس ها و خفاش هاشناخته شده ترین حیواناتی هستند که به خواب زمستانی فرو می روند ، اما همه خفاش ها زمستان را در غارها سپری نمی کنند. برخی از گونه های خفاش به مناطق گرم تر مهاجرت می کنند.
۳. خفاش ها نیز شکارچی دارند. البته بیماری یکی از بزرگترین تهدید ها برای خفاش هاست. جغدها، شاهین ها و مارها خفاش ها را می خورند، اما این چیزی نیست که با میلیون ها خفاش که در اثر سندرم White-noses می میرند مقایسه شود.
(نام یک قارچ سفید که بر روی پوزه و بال های خفاش ها رشد می کند ) بیش از 6.5 میلیون خفاش تاکنون از این سندرم از بین رفته اند.
۴. بدون خفاش ها، با موز، آووکادو و انبه خداحافظی کنید! بیش از ۳۰۰ گونه از میوه ها به گرده افشانی خفاش ها بستگی دارد. خفاش ها به گسترش دانه های آجیل ، انجیر و کاکائو کمک می کنند.

خفاش ها همه چیز درباره ی خفاش خفاش میوه خوار

۵. خفاش ها تنها پستانداری هستند که پرواز می کنند در حالی که سنجاب فقط می تواند در فاصله های کوتاه حرکت کند ، خفاش ها می توانند پرواز کنند.
بال خفاش شبیه دست انسان تغییر یافته است - تصور کنید پوست بین انگشتان شما بزرگتر، نازک تر و حالت کششی داشت. این پوست انعطاف پذیر که بین هر یک از استخوان های انگشت کشیده شده است ، می تواند به راحتی خفاش ها را به پرواز دربیاورد.
۶. طولانی ترین عمر خفاش ۴۱ سال است. گفته می شود که حیوانات کوچک، طول عمر کوتاهی دارند اما خفاش ها این نظریه را رد می کنند.
گرچه اکثر خفاش ها در حیات وحش کمتر از 20 سال زندگی می کنند، دانشمندان شش گونه را که عمری بیش از 30 سال داشته اند را ثبت کرده اند. در سال 2006، یک خفاش کوچک از سیبری رکورد جهانی را در 41 سال طول عمر ثبت کرد.

خفاش میوه خوار خفاش دانستنی خفاش خفاش ها غار خفاش بچه خفاش موز انبه انجیر خفاش

۷. مانند گربه ها، خفاش ها خود را تمیز می کنند. خفاش ها زمان زیادی را صرف مرتب کردن خودشان می کنند. بعضی ها ، حتی یکدیگر را نیز تمیز می کنند.
۸. مانند دیگر پستانداران، خفاش از مادرشان شیر می خورند، نه حشرات.
۹. انسانها تنها کسانی نیستند که ناف دارند. به جز چند مورد ، تقریبا تمام پستانداران ناف دارند و خفاش ها نیز از این قضیه استثنا نیستند.

آیا خفاش نجس است؟

خیر خفاش نجس نیست ولی گوشت آن حرام می باشد چون حیوانات دیگر را شکار می کند و چنگال دارد.

چرا خفاش ها فقط شب دیده می شوند؟

خفاش شب خفاش در آسمان خفاش زیبا چرا خفاش شب بیرون می آید

خفاش ها دو یا سه ساعت بعد از غروب آفتاب از لانه ی خودشان بیرون می آيند تا دنبال غذا بگردند و صبح دوباره به لانه برمی گردند تا بخوابند.
خفاش ها به چند دلیل فقط شب بیرون می آيند اول اینکه می توانند از شب به عنوان یک پوشش برای مخفی شدن از دست شکارچیان استفاده کنند و با خیال راحت دنبال غذا بگردند
دوم اینکه حشرات و دیگر موجودات در شب فعال تر هستند و سوم اینکه خفاش ها پستان دارانی هستند که می توانند پرواز کنند یعنی خفاش پرنده نیست و پرواز کردن انرژی زیادی از او می گیرد پس خفاش ترجیح می دهد شب پرواز کند
که به پرندگان دیگر برخورد نکند و مجبور به تغییر مسیر نباشد و انرژی خودش را حفظ کند.
البته بعضی خفاش ها در طول روز نیز دیده می شوند.

چرا خفاش برعکس می خوابد؟ ۱۳۹۹/۵/۱۵ ۱۳:۴۰:۸

خفاش-برعکس-چرا-خفاش-ها-برعکس-میخوابند

در شب خفاش ها در آسمان ها پرواز می کنند و هوا را می شکافند و حشرات زیادی را شکار می کنند.
اما در طول روز آن ها معمولا حرکتی نمی کنند و زمان را با بر عکس خوابیدن یا آویزان شدن در یک محل ساکت ، مانند سقف یک غار، زیر پل و یا داخل یک درخت توخالی می گذرانند.
دلایل مختلفی وجود دارد که چرا خفاش ها روز را برعکس می خوابند. اول از همه این حالت خوابیدن آن ها را در یک موقعیت ایده آل برای برخاست و پرواز کردن قرار می دهد.
برخلاف پرندگان دیگر، خفاش ها نمی توانند از زمین به هوا پرواز کنند. بال های خفاش به اندازه کافی قوی نیست تا بتوانند انرژی لازم را از یک توقف کامل به بلند شدن از روی زمین و پرواز کردن تبدیل کند.
هم چنین پاهای عقبی خفاش کوچک و توسعه نیافته است و نمی تواند با آن بدود تا سرعت لازم را برای پرواز به دست بیاورد.
درعوض آن ها از چنگال های خود برای بالا رفتن به یک منطقه مرتفع استفاده می کنند و سپس خود را سقوط می دهند و شروع به پرواز می کند.
با برعکس خوابیدن در یک مکان مرتفع ، همه ی آن ها می توانند سریع شروع به پرواز کنند اگر نیاز به فرار داشته باشند.
هم چنین این مدل خوابیدن باعث می شود که از دید بقیه پرنده ها و شکارچی ها در امان باشند.


منبع: https://animals.howstuffworks.com/mammals/question668.htm

123